Polskie Anime — Cyberpunk 2077: Edgerunners



Anime wypuszczone (data premiery), przy którym pracowało studio CD PROJEKT RED, które  odpowiedzialne za grę Cyberpunk 2077. To, że Polacy mieli swój udział w tej produkcji, wcale też nie oznacza, że to oni ją stworzyli, bo za animacje, która jest tak istotna jest odpowiedzialne japońskie studio Trigger odpowiedzialne między innymi za takie popularne serie jak Kill la Kill, Little Witch Academia czy Darling In The Franxx.


Anime posiada 10 odcinków po około 20 minut, więc bardzo standardowo. Całość, więc można obejrzeć w jeden wolny wieczór.

Zaczynając od tego co widzimy jako pierwsze — kreska tejże produkcji jest bardzo jaskrawa i zachowana w bardzo ładnym stylu. Cieniowanie jest proste, a kolory jasne. Co idealnie oddaje klimat neonowego miasta.

W pierwszym odcinku poznajemy Davida, czyli głównego bohatera, który żyje wraz ze swoją matką, która jest ratowniczką. David chodzi do prestiżowej akademii, lecz już niedługo się dowiadujemy, że nie do końca tam pasuje ze względu na stan jego zamożności. Następnie jego matka umiera w wypadku samochodowym i jest świadkiem nieudzielenia pomocy ze względu na brak ubezpieczenia, co początkuje traumę w chłopcu, która będzie z nim aż do samego końca serii.

Serdecznie polecam obejrzenie tego anime, gdyż naprawdę końcówka jest bardzo chwytająca za serce i dla samego zakończenia tej cudownej historii obejrzałbym to jeszcze raz.